A bejegyzést készítette Hozzászólás most!

Az öngyógyításhoz nélkülözhetetlen jobb agyfélteke

az öngyógyító jobb agyfélteke

A jobb agyfélteke alig kiaknázott képessége az álmodás, a képi megjelenítés, amit ébrenlétben a vizualizáció technikájával tudatosan is alkalmazhatsz. Elmélyült állapotban ráprogramozhatod az agyad arra, hogy a pozitív, örömet okozó dolgokat mutassa meg a világban, de akár a képzelet teremtő erejét is használhatod. Nélkül az öngyógyítás elképzelhetetlen volna. Ismerd meg közelebbről is ebben a posztban.

Ezért ne csak a racionális agyadat használd!

A belső világ megismerése legalább olyan fontos, mint a külső világé

A jobb agyfélteke folyamatosan küldi a jeleit, üzeneteit a testnek:

  • Szorongok

    >> összehúzódik a gyomrom.

  • Szomorú vagyok

    >> elcsuklik a hangom, gombóc van a torkomban.

  • Meglátom a szerelmemet

    >> hevesen kezd verni a szívem.

Miért történik ez így?

A jelenlegi oktatás sem az érzelmi, sem a spirituális intelligencia fejlesztését nem tartja fontosnak, vagyis a jobb agyfélteke képességeit kiaknázatlanul hagyja.

Ellenben igencsak szereti a bal agyféltekét, az IQ-t minél nagyobb ismeret-tömeggel megtölteni. Kialakította az értelem túlértékelésének kultúráját.

A bal agyfélteke pedig teszi a dolgát: befogadja az ismereteket (a leadott tananyagot), és értelmezi. Csakhogy az ismeret nem egyenlő a tudással. A tudás önmagában SEMMIT nem ér, csak akkor, ha megfelelően tudod használni. Tudás az, amihez közöd van, ami jelent számodra valamit. Ráadásul (mint azt a fent linkelt posztban kifejtettem) számos dologra nem is képes az IQ, hiába van ma piedesztálra emelve. A racionális agyunk túliskolázott, Bagdy Emőke azt mondja: „már-már sok a jóból”.

A racionális agy mindig csak a hogyanokban jelentkezik.
Vannak viszont a miértek is. Arra már nem tud válaszolni.

Az öngyógyító folyamatok elindításában a jobb agyfélteke segít

A holisztikus szemlélet terjedése a teljesség igényét vezette be az életünkbe. Ennek egyik alap építőkockája, hogy nemcsak a külvilágot ismered meg, hanem a belső világodat is. A külvilágot az IQ ismeri, ezt szolgálja az oktatás is, a belső világ megismerése pedig a jobb agyfélteke képessége – amit viszont elhanyagol.

A jobb agyfélteke az a rész, ahol az érzelmi és a spirituális intelligencia „lakik” benned.

  • Ez ad szárnyakat a fantáziádnak, ezzel tudsz képekben, szimbólumokban gondolkodni.

  • Neki köszönheted a napi stresszt levezető álmaidat. Vagyis azt, hogy a ma élményeinek terhe holnap reggel már kisebb súllyal nyomja a vállaidat. (Enélkül konkrétan nem élnénk túl.)

  • Érzelmi reakcióidat, empátiádat, kreativitásodat neki köszönheted.

  • A jobb agyféltekéből indul el az érdeklődési köröd, a motivációd és az ihletettséged. De még a reflexeid, asszociációid is. Például kimondom, hogy citrom, és máris magad elé képzelted a lédús, sárga gyümölcsöt, a szádban szinte érzed a savanykás, frissítő ízét.

Egészséged szempontjából is nagyon fontos volna a jobb agyfélteke kapacitásának kiaknázása. A holisztikus szemléletben ugyanis az érzelmi világ egészsége nélkülözhetetlen a test egészségéhez, mivel a jobb agyféltekéből induló érzelmeid révén tudsz kapcsolatba lépni a testeddel. Erre a bal agyfélteke, az IQ nem képes, a racionális egóból nem tudsz öngyógyító folyamatokat elindítani magadban.

Mindezek tükrében nem kérdés, hogy létkérdés a borzasztó tévedésből alulértékelt jobb agyfélteke használata. Ebben a posztban megmutatom a szuperképességeit: a tudatprogramozást, a vizualizációt és az álmodást.

Felhasznált irodalom

Danah Zohar – Ian Marshall: SQ Spirituális intelligencia

Bagdy Emőke előadása a három intelligenciáról (itt meghallgatható)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .