A bejegyzést készítette Hozzászólás most!

Ásványok tisztítása – így csináld!

Michael Gienger: A kristályok karbantartása – tisztítás – feltöltés – tárolás

Az ásványok tisztítása, feltöltése és tárolása akkor fontos, ha nemcsak lakásdekorációnak vagy divatkiegészítőnek használod a köveidet, hanem spirituális célokra is. Viszont ezekkel kapcsolatban nem teljesen azonos állásponton vannak a drágakőszakértők és kristálygyógyászok. Tapasztalataik, tudásuk hol átfedik egymást, hol némiképp eltérnek. A legfontosabb módszereket mutatom most be, és természetesen azt is, amit én előnyben részesítek.

Miért kell az ásványokat tisztítani?

Az ásványokat úgy tartjuk számon, mint információhordozókat. Ezek az információk lehetnek gondolatok, elképzelések, amiket fizikailag nem kimutathatók, de mégis sokan érzékelik a jelenlétüket. Ezeket a kövek képesek felvenni és elraktározni, méghozzá elég hosszú időn át – ami önmagában nem káros, de lehet zavaró, mivel ezek az információk megváltoztatják a kő tulajdonságait.

Ha egyfajta láthatatlan terhet veszel észre egy ásványodon, mintha hozzátapadt volna egy olyan reakció, energia, ami a saját tulajdonságaiból nem következik, akkor ezt ajánlott eltávolítani. Ha egy éppen a birtokodba jutott (vagy régóta használt, de nem tisztított) kővel, ásványékszerrel kapcsolatban rossz érzésed van, akkor valószínűleg szennyezett. Azért is fontos ismerni a kő saját tulajdonságait, hogy meg tudd különböztetni a természetes és a felvett információját.

Az ásványok tisztítása
4+1 módszer

1. Lemosás

vízben nem oldódó, masszív ásványokat egyszerű mosással (vízzel és akár szappannal vagy speciális tisztítószerrel) tudod megszabadítani az információtehertől. Vannak bizonyos törékeny, morzsolódó kövek, amiket viszont nem szabad vízzel való érintkezésnek kitenni, ezért ezt a módszert csak akkor javaslom, ha biztosan ismered a megtisztítani kívánt kő fizikai tulajdonságait.

Ezenkívül nem javaslom az ékszerek rendszeres vízben áztatását sem, mivel ezzel az ékszerek egyéb elemeinek élettartamát csökkented. Én nemesacéllal dolgozom, ami érintkezhet vízzel – nem oxidálódik el tőle, mint egy gyenge bizsu -, viszont a fűzőszálak és a porózus ásványok védelme érdekében inkább a következő módszert ajánlom.

2. Száraz só és üvegtál

Ez jóval biztonságosabb és bármely ásvány megtisztítására alkalmas (kivéve a borostyánt, erről egy következő posztban írok), ám legalább olyan hatékony, mint az előző. Tegyél egy nagyobb üvegtálba egy kisebbet, a kettő közötti rést pedig töltsd fel száraz sóval. A kisebb tálkába szintén önts száraz sót, és takard le egy kendővel, majd erre helyezd rá az ásványt 2-3 órára.

3. Ásványok tisztítása füstölővel

Egy másik módszer a füstölés, amit hagyományosan bármi – legyen szó egy tárgyról, egy szobáról vagy az aurádról – megtisztítására lehet alkalmazni. Ásványok esetében is ajánlják, egyáltalán nem macerás folyamat. Válassz egy erre alkalmas gyógynövényből vagy fából készült olajat, füstölőrudat (elsősorban a tömjén ajánlott erre), és tartsd pár percig a füstjébe a köveket vagy az ásványékszert.

Ez biztonságos minden ásványra nézve, egyiknek sem lesz tőle baja. Viszont én mégsem szívesen alkalmaznám: a kristályaid, ékszereid átvehetik a füstös illatot, persze van, aki nagyon szereti.

4. Tisztító szertartás

Ha szeretnél közelebb kerülni, ráhangolódni az ásványaidra, ásványékszereidre, tarthatsz egy hangulatos szertartást is. Meggyőződésem, hogy általa nemcsak a köveket, de egy kicsit az elmédet is felszabadíthatod a káros energiák alól.

Ehhez a rituáléhoz lehet kellékeket is használni. Például gyújthatsz gyertyát (kellő óvatossággal), használhatsz hangtálat, füstölőt. De a lényeg egy rendezett tér, ahol kizárod a zavaró tényezőket (mobil lehalkítása!). Hangolódj rá mentálisan a szertartásra (akár egy rövid meditációval), és a kőtisztítást kísérd végig azzal az erősen fókuszált gondolattal, hogy a kőben lévő idegen információk térjenek vissza oda, ahonnan jöttek. Ez a spirituális szemléletűek tapasztalatai szerint a leghatékonyabb módszer.

+1

Ha elixírt szeretnél készíteni a kristályodból, akkor fertőtlenítés céljából egy alkoholos kendővel töröld át!

Ebben a posztban azokról a módszerekről írtam, amiket mindenképp kerülni érdemes.

Felhasznált irodalom

Michael Gienger: A kristályok karbantartása – tisztítás – feltöltés – tárolás

Az ásványok gyógyító hatásai ezoterikus hagyományokon, tapasztalatokon és hiten alapulnak.
Egyetlen esetben sem helyettesíthetik a tudomány kínálta gyógymódokat.
Tekintsünk rájuk kiegészítő terápiaként.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .