A bejegyzést készítette Hozzászólás most!

Hogyan NE tisztítsuk az ásványokat? – 3 módszer, amit nem ajánlok

ásványok tisztítása így ne csináld

Az ásványok tisztítása téma első részében megmutattam néhány módszert (köztük az általam leginkább ajánlottat). Most pedig azokat a tisztítási technikákat mutatom be, amiket én nem javaslok, mert egyes köveket tönkre tehetnek, vagy egyszerűen hatástalannak bizonyulhatnak. Ha neked ezek váltak be, akkor természetesen folytathatod kedved szerint, de a kövekben kevésbé jártas ásványkedvelőknek, bízom benne, hogy jó fogódzó lesz.

Ásványok tisztítása - hogy ne csináld, ha meg akarod őrizni a köveid (sz)épségét

ásványok tisztítása ahogyan ne csináld

Közvetlen sófürdő

Erről a módszerről sok helyen lehet olvasni, de szerintem egyszerűen felesleges trauma a kristályoknak. Bár valóban alkalmas a megtisztításukra, jó, ha tudod: a sós víz könnyedén tönkreteheti bizonyos köveidet: homályossá, fénytelenné, fakóvá válhatnak (pl. bármelyik opál). Az előző részben javasolt üvegtál + száraz só módszere hatékony, de kíméletes. Nem kell, hogy közvetlenül vagy vízben oldva érintkezzenek egymással.

Ametiszt drúza

Az ametiszt drúza egyes források szerint alkalmas a kövek megtisztítására, a bennük tárolt információk kiürítésére. Ám más szakértők szerint nem hatékony, és maga is felveszi a ráhelyezett kő által leadott információt, így a drúzát is tisztítani kellene minden folyamat után. Így egy kicsit értelmét veszti a dolog, de ezt mindenki maga tapasztalja ki, hiszen van akinek működik, míg másnak nem. Egy biztos: ez a módszer legalább ártalmatlan, tehetsz egy próbát vele, és érezni fogod, hogy megtisztult-e a kő vagy sem.

Ásványok tisztítása napfénnyel

Vannak olyan kövek, amiket nem szabad közvetlen és erős napsütésnek kitenni (ilyen az ametiszt vagy a rózsakvarc is például), mivel ezek színe kifakulhat, megváltozhat. Ha mégis így jártál, érdemes tudni, hogy ez a gyógyító erejükön nem változtat, tehát ne dobd el őket. Bár már nem olyan szépek, de ugyanolyan klasszak az energiáik.

Ha nem vagy biztos abban, milyen hatással van a kövedre a napfény, akkor inkább óvd tőle. Michael Gienger kristályszakértő szerint viszont a borostyán kizárólag ezzel a módszerrel tisztítható meg, így e követ 3-4 órára ki kell tenni a déli napsütésre. Ezt akár több napon át is ismételheted, ha szükséges.

Felhasznált irodalom

Judy Hall: Kristálybiblia

Michael Gienger: A kristályok karbantartása – tisztítás – feltöltés – tárolás

Az ásványok gyógyító hatásai ezoterikus hagyományokon, tapasztalatokon és hiten alapulnak.
Egyetlen esetben sem helyettesíthetik a tudomány kínálta gyógymódokat.
Tekintsünk rájuk kiegészítő terápiaként.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .