A bejegyzést készítette Hozzászólás most!

Védekezz a negatív energiák ellen: fekete ásványok

fekete ásványok, fekete kövek, fekete kristályok

Az előző részben arról olvashattatok, hogy a kristályok színezete hogyan alakul ki, ez mennyiben befolyásolja a gyógyhatásukat, és hogy színek szerint milyen módszerrel érdemes követ választani. A sorozat következői részeiben az ásványszíneket veszem sorra, elsőként a fekete ásványok gyógyhatása és színéből következő tulajdonságai szolgáltatják a témát.

A fekete ásványok hatása

Lélek, tudat, spiritualitás

  • A fekete ásványok elnyelik a fényt és minden más energiát. Az ezotéria szerint ebből kifolyólag képesek magukba zárni a negatív, mérgező, ártó hatásokat, vagyis megszabadítani tőlük a viselőjüket.
    No és mit kezdenek a foglyaikkal? Vagy semlegesítik vagy pozitív energiává alakítják azokat. Legfőbb erejük tehát a védelmezés, ezáltal biztonságot, stabilitást nyújtanak – fizikai és lelki értelemben egyaránt.

  • További jellemzőjük, hogy a lappangó, rejtőzködő dolgokat (például emléket, képességet, gátlást) felszínre hozzák, hogy szembenézhessünk velük vagy tudatosan használhassuk őket.

  • Egyfajta szűrőként is funkcionálnak: a felesleges dolgok lenyesegetésével megmutatják nekünk a lényeget.

  • Az érdemi dolgokra való összpontosítás és a stabilitás összekapcsolódásaként a kitartásunkat és a teherbírásunkat is növelik.

Viszonylag sok ásvány előfordul fekete színben, a legismertebbek a turmalin sörl változata, az obszidián két típusa is, a gránátcsoporthoz tartozó andradit, az ónixként ismert fekete achát és a fémes fényű, szürkésfekete hematit. Ismert még a kékesfekete sólyomszem, a biotit és egyes szakirodalmak a sötétbarna füstkvarcot is a fekete ásványok csoportjába sorolják.

A fekete szín a földkapuhoz és a lélekcsillaghoz kapcsolódik a csakrák közül.

Test

A fekete ásványok nem kötődnek egyetlen szervhez sem, hanem a szervezet egészére hatással vannak. Így például a kristálygyógyászat szerint fájdalomcsillapításra is alkalmazhatóak, azonban csak tüneti enyhítésre. A fájdalom gyökerének megszüntetése már nem az ő feladatuk.

A fekete szín

  • A színekre vonatkozó asszociációink kultúránként eltérőek. Míg nyugaton a fekete a gyász színe, és nyomasztó, keserű pillanatokat vagy érzelmi ürességet kapcsolunk hozzá, addig Indiában és Etiópiában például a fehér hordozza ugyanezt a szimbolikát. Sőt: egy Csököly nevű, magyarországi településen néhány évtizeddel ezelőtt is még hagyományosan fehérben gyászoltak. Míg nálunk a fekete macska balszerencsét hoz, addig Angliában ez éppen ellenkezőleg van.

  • Mint az látható, a fekete szín lélektanilag és kulturálisan egyaránt csak környezetében kap értelmet. Ami viszont biztos, hogy egyetemesen egy klasszikus szín, amit az eleganciával azonosítunk. A nők ruhatárából nem hiányozhat a kis fekete ruha, a társadalmi események dress code-ja is előírhatja az előkelő black tie viseletet. A nők szívesen öltik magukra, mert karcsúsítja a sziluettet, de ne feledjük: nem áll mindenkinek jól tetőtől talpig! Ha lágyak a vonásaink, természetes (bőr-, haj-, szem-)színeink, akkor inkább csak kiegészítőként viseljünk feketét.

Fekete ásványok a Ju'line ékszerekben

Felhasznált irodalom

Michael Gienger: A kristálygyógyászat tankönyve

Judy Hall: Varázslatos kristálymandalák

Dr. Csomai Zita: Gyógyító kristályok

Az ásványok gyógyító hatásai ezoterikus hagyományokon, tapasztalatokon és hiten alapulnak.
Egyetlen esetben sem helyettesíthetik a tudomány kínálta gyógymódokat.
Tekintsünk rájuk kiegészítő terápiaként.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .